Filozofia: filozofia
Ludzie są najważniejsi
Ludzie są najważniejsi

Są pewne wartości, dla których nie ma kompromisów. Prawo do Twojej wolności,  suwerenności i bycia szczęśliwym. Szacunek dla ludzi w każdym wieku. Zdrowe i harmonijne życie. Dlatego człowiek i jego szeroko rozumiana działalność, jest głównym obiektem naszej misji. Głęboko wierzymy w ludzi, ich ogromny potencjał oraz to, że świadomość i mądrość ostatecznie pokona zaślepienie i lęk. Zmiana sposobu ludzkiego myślenia, stanowi klucz do zmiany świata w którym żyjemy.

Rozwój wiedzy i umiejętności
Rozwój wiedzy i umiejętności

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie. Miasta, domy, samochody, cały świat cywilizacji jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w ludzkich umysłach. Jak pewnie dostrzegasz, nie zawsze jest to świat piękny i dobry. Ty również stwarzasz świat na podstawie tego, co nosisz w swoim umyśle. Kreujesz siebie oraz otoczenie. Dlatego tak ważne jest, aby to co masz w swojej świadomości i podświadomości, było stabilne  oraz uporządkowane. Stawiamy na wiedzę i świadomość. Ich połączenie w Twoim życiu przyniesie najlepsze rezultaty.

Kreatywność
Kreatywność

Człowiek posiada w sobie ogromny potencjał twórczy. Nie każdemu udaje się go odnaleźć i rozbudzić. Chodzi o to, że ten potencjał jest silnie związany z indywidualnymi talentami i predyspozycjami. Czasami tkwi pod grubą warstwą lęków. Innym razem jest stłamszony przez wizje rodziców lub opiekunów, którzy przecież „wiedzieli lepiej” jakie jest przeznaczenie dziecka. Mieli „doskonały plan” na jego życie. Tymczasem każdy powinien realizować się na swój własny sposób. Powinien iść swoją niepowtarzalną drogą. Pomożemy Ci ją odnaleźć.

Finansowy przepływ
Finansowy przepływ

Czy pieniądze oraz umiejętność sprawnego posługiwania się nimi jest istotna? Zdecydowanie tak. Żyjąc w cywilizowanym świecie, mamy z nimi styczność praktycznie każdego dnia. Wiele osób ma tendencję do demonizowania pieniędzy lub ich gloryfikowania. Tymczasem pieniądze to jedynie neutralne narzędzie wymiany energii, informacji oraz materialnych dóbr. W naszym świecie stykamy się z nimi codziennie. Warto mieć jak największą wiedzę na temat mądrego posługiwania się pieniędzmi. Warto wiedzieć, jak je inwestować i skutecznie zarabiać.

Technologie przyszłości
Technologie przyszłości

Niektórzy uważają, że technologia prowadzi naszą cywilizację do zguby. Widzą jedynie jej ciemną stronę. Tymczasem technologia, podobnie jak wszystko co stworzyliśmy, sama w sobie jest neutralna. To my decydujemy w jaki sposób jej używać. Sama natura również posługuje się zaawansowanymi technologiami. Skrzydła ważki, fotosynteza w liściach roślin, sieci pająka, oko. To nic innego, jak zaawansowane technologie. Dzięki technice możemy szybciej i łatwiej podróżować, porozumiewać się na ogromne odległości, pozyskiwać czystą energię, tworzyć wygodne i bezpieczne środowisko. Nowoczesnym, ekologicznym technologiom mówimy zdecydowanie TAK!

Świadomy biznes
Świadomy biznes

Od bardzo dawna nic się nie zmieniło w kwestii powszechnej edukacji i kształcenia. Tak jak nasi dziadkowie, tak samo i my byliśmy uczeni w pruskim systemie szkolnictwa, który przewiduje „produkcję” robotników i żołnierzy. Nasze dzieci dalej uczą sie wedle tych archaicznych programów. Tymczasem potrzeba nam przede wszystkim przedsiębiorców, ludzi świadomych, kreatywnych, umiejących tworzyć nowe jakości. Przyszłość widzimy jako współdziałanie wolnych, niezależnych i przedsiębiorczych ludzi. Ludzi silnych, inteligentnych oraz wolnych, żyjących z pasją i sercem.

Ekologia i etyka 1
Ekologia i etyka

Żyjemy na fantastycznej planecie, której piękno i różnorodność trudno opisać. Niestety jako ludzie sukcesywnie niszczymy jej ekosystemy, eksploatujemy ją bez opamiętania.

Jest taki dowcip: Ziemia spotyka się z Wenus. Ta pierwsza wygląda na schorowaną i zmartwioną. „Złapałam Homo Sapiens, skarży się swojej koleżance”. „Nie przejmuj się” – odpowiada Wenus, „szybko Ci przejdzie”.

Jeśli zmienimy swoją świadomość i zaczniemy żyć etycznie i ekologicznie, przestaniemy być jak planetarny wirus, a staniemy się gatunkiem żyjącym z naszą piękną planetą w harmonijnej symbiozie.

Coś więcej
Coś więcej

Człowiek, to nie zlepek współpracujących ze sobą komórek. Jesteś czymś znacznie większym, niż możesz przypuszczać. To „WIĘCEJ” bardzo trudno uchwycić, ciągle wymyka się nauce. Jest różnie nazywane, świadomością, ludzkim duchem, tym co niewidoczne. Czymkolwiek to nie jest, istnieje w nas wszystkich. Z tej przestrzeni wyłania się najwspanialsza część nas, odważna, wspaniałomyślna, kochająca, zdolna do poświęceń. Uważamy, że ta część nas, jest kwintesencją człowieczeństwa, że należy jej poświęcać uwagę, pielęgnować ją i rozwijać. Dlatego nasze warsztaty i szkolenia, to coś więcej niż tylko rozwój umysłu i praktyczne sposoby na odnalezienie się w dzisiejszym świecie. One mają ten „trzeci wymiar”, filozofie i misję.